Thailand – Haew Suwat waterfall

Den 5

» Publikováno 18. 11. 2015 | 0 komentářů


POKUD SI TU POPRVÉ, ZAČNI ČÍST CESTOPIS OD ZAČÁTKU.

 

DOPORUČUJI

 

KDE SE LEVNĚ UBYTOVAT: Jediná možnost, kde se v parku Khao Yai ubytovat, je v turistickém centru uprostřed parku. A nebo ve stanu v asi 4 km vzdáleném kempu. Vybavení v kempu půjčují.

 

CO NAVŠTÍVIT: Vodopád Haew Suwat, kde se natáčel film Pláž. A taky se podívat do opravdické a tajemné džungle.

 

CO NEDĚLAT:  Nechoď po setmění po silnicích ani v džungli. Po setmění vylézají divocí sloni a je tu velká pravděpodobnost rozdupání.

 

NA CO SI DÁT POZOR: V džungli se vyskytuje obrovské množství různých hadů a pavouků, proto je lepší si vzít uzavřenou obuv a delší kalhoty. Na turisticky hodně navštěvovaných místech skoro žádné nebezpečí nehrozí.

 


 

Den 5

Celou noc jsme umírali zimou a velkým kamenem, který byl pod stanem a dost tlačil do boku. Takže, když jsme se probudili kolem 6 ráno, byli jsme rádi, že je už světlo a začíná se oteplovat! Vrátili jsme stan a já si konečně po 12 hodinách bez jídla dal banánový koláček! Dost dobrá věc. Po omrknutí okolí a zjištění, že ta noční zima byla způsobená řekou, protékající hned vedle našeho stanu, jsme šli na silnici zkusit stopnout nějaký odvoz do turistického centra v Khao Yai.

Řeka protékající kempem v džungli Khao Yai, Thajsko

Řeka v Khao Yai

Měli jsme štěstí, protože hned první thajec s autem nám zastavil. Naskočili jsme na korbu auta a už si to pěkně jedem džunglí.

Po příjezdu k turistickému centru vidíme, jak se po silnici v pohodičce procházejí makakové, jako by nic. Dva si to tam dokonce rozdali před námi. Byli to ale dva kluci :D

Dva makakové si to rozdávají v džungli Khao Yai.

Co s nimi? :D

Vedle turistického centra je menší 1200m okruh džunglí. Domluvili jsme se teda v centru, že si tam necháme schovaný krosny a šli jsme to projít. Byla to pravá džungle, jak Jumanji!

Khao Yai vstupni most do hlukové džungle. Thajsko

Vstup do džungle

Džungle je fakt krutá věc! Čerstvý vzduch, plno zvířat, všude zeleno. Prostě paráda!

pravá džungle Khao Yai v Thajsku, kousek od bangkoku.

Úžasné scenérie

 

Pokud si viděla film Pláž s DiCapriem, tak si určitě pamatuješ obří vodopád, ze kterého skákali. Jmenuje se Haew Suwat waterfall a je právě v tomto národním parku Khao Yai. Je jasný, že jsme k němu chtěli jít, ale podle cedule to bylo 8km džunglí, nějakých 5 hodin pěšky. Tak jsme se na to vykašlali! Šli jsme na silnic a za chvilku nám zastavil mladej thajskej pár. Říkali nám, že k vodopádu taky jedou, tak ať naskočíme na korbu.

U vodopádu je docela velký parkoviště a pár obchůdků, kde prodávají jídlo a vychlazený pití! Samotnej vodopád je něco úžasného. Z vrchní části vodopádu je luxusní pohled na okolní džungli.

Haew Suwat waterfall jump

Před skokem dolů

Zaútočil na nás varan, naštěstí všechno dobře dopadlo.

Haew Suwat waterfall varan utočí.

Varan

Ze spodku vypadá vodopád fakt jak z Pláže. Skákat se to nemusí, dá se to sejít stezkou po levé straně vodopádu.

vodopád z filmu Pláž s DiCapriem, Haew suwat waterfall

Haew Suwat waterfall

Na zpáteční cestu se nám dlouho nepodařilo nikoho sehnat. Už jsem myslel, že tam zase někde zůstaneme přes noc. Dobře to dopadlo a zase nás vezl na korbě mladej asijskej pár zpět do centra. V centru jsme jen vzali krosny a šli hned stopovat někoho dalšího směrem Pak Chong a pak Bangkok. Při čekání na vhodnou oběť kolem jezdilo plno aut s mladýma thajkama, které otvíraly okna, aby se na nás mohli usmívat a zamávat. :-D

Sehnali jsme naši oběť, další pár, ti nás vezli směrem Pak Chong, ale v pulce cesty zastavili na nějaké akci, a prej že se tam 2 hodiny zdrží. Mezi tím začalo být nesnesitelný vedro, šli jsme podél cesty, ale nikdo nám nechtěl zastavit. Začínali jsme byt docela spálení od slunce, až nás uviděli nějací řemoši jedoucí z práce a zachránili nás! Ti nás ale zase odvezli jen kousek na nějakou dálnici. Tam jsem využil svůj talent ve stopování aut. :-D Mávl jsem rukou a hned zastavilo auto s 6 holkama! Seděli jsme na korbě a přitom jeli po dálnici rychlostí víc jak 100 km/h. Foukal vítr jak blázen a u toho ještě jedna z holek vylezla z okna a začala se s náma bavit. :-D Holky nás odvezly do Pak Chongu na zastávku autobusu mířícího do Bangkoku, a pak s nekonečným máváním odjely pryč. Pokud ještě žijí, tak tam mávají do dnes!

Po příjezdu na autobusové nádraží v Bangkoku jsme přešli přes Chatuchak park a Sirikit park na zastávku MRT, a odkud jeli až na vlakové nádraží Hua Lamphong. Nechali jsme se nachytat, protože z vlakového nádraží o víkendu nic nejezdí směrem Pattaya, kam jsme měli namířeno. Koupili jsme teda ubytovaní v hotelu jako předevčírem, ale tentokrát jsme dostali parádní pokoj se zahrádkou a sprchnou na střeše!

Video z pátého dne:

 

 


 

Přečti si také:


Tags: , , , , , , , , ,

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  • Facebook
  • YouTube
Více:
Railay
Thailand – Railay a jízda na slonech

Ráno jsme se zmínili chlapovi, u kterého jsme byli...

luxusní pláž na ko samui
Thailand – Ko Samui

Dál jsme pokračovali podle cedulí na vodopád Mirac...

Zavřít